1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 6
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: guz trzonu trzustki
Ola Olka

Odpowiedzi: 107
Wyświetleń: 42568

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-09-11, 09:03   Temat: guz trzonu trzustki
Droga pola66u bardzo mi przykro. Przyjmij wyrazy współczucia. Niech mama śpi spokojnie. ::rose:: ::rose::
  Temat: guz trzonu trzustki
Ola Olka

Odpowiedzi: 107
Wyświetleń: 42568

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-06-21, 11:37   Temat: guz trzonu trzustki
pola66 napisał/a:
Tak więc żyjemy na bombie i cieszymy się każdym dniem :-) Pozdrawiam serdecznie
Tak z tą bombą to się zgadza ;) bo choroba jednak nie jest leczona.
Jednak wspaniale że korzystacie z czasu i cieszycie się każdym dniem. Tak trzymajcie. To jest najcenniejsze.
A najważniejsze jest to że mama:
pola66 napisał/a:
czuje się bardzo dobrze.
no i
pola66 napisał/a:
Psychicznie bardzo dobrze

Uściski i pozdrowienia a tobie w twojej chorobie poprawy, poprawy, poprawy...
  Temat: guz trzonu trzustki
Ola Olka

Odpowiedzi: 107
Wyświetleń: 42568

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-04-10, 16:19   Temat: guz trzonu trzustki
pola66 W opisie badania jest faktycznie niewielkie powiększenie zmiany struktury i pojawienie się nowej. Niewyraźny obraz krezki - może być zapalenie lub stłuszczenie no i te nowe ogniska w wątrobie (podejrzenie przerzutu) - napewno do wyjaśnienia. Zobaczymy co powie lekarz.

Droga Polu napewno taki wynik cię niepokoi, w dodatku tato chory a i ty borykasz się z chorobą. Nie mogę napisać że doskonale cię rozumiem bo nie byłam w tak trudnej sytuacji. Mogę jedynie napisać że próbuję zrozumieć i bardzo współczuję...
pola66 napisał/a:
daję słowo że jestem na etapie - niech się już to skończy :-( jestem już tym wszystkim bardzo, bardzo, bardzo zmęczona...
Wierzę ci... Są takie chwile w życiu że chciałoby się zamknąć oczy i po prostu "nie być". Przykro mi.
pola66 napisał/a:
ojciec wrócił w piątek ze szpitala, skrajna anemia, zapalenie płuc, obrzęki nóg i wszędzie wybroczyny, na stole leży skierowanie na oddział paliatywny, żeby jakoś przetrwać te Święta.
Mama będzie tuż po chemii , ja w Wielki Poniedziałek stawiam się na oddziale do operacji już we wtorek, powiedz mi skąd czerpać siły...
Nie mam tu żadnej recepty. Po prostu nie wiem. Pomimo to wierzę że te siły po prostu będą gdy będziesz ich potrzebowała.
Nie doczytałam się ale czy macie zapewnioną opiekę HD?
Pozdrawiam i przesyłam uściski. Trzymaj się...
  Temat: guz trzonu trzustki
Ola Olka

Odpowiedzi: 107
Wyświetleń: 42568

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-04-10, 14:29   Temat: guz trzonu trzustki
pola66 napisał/a:
mam ostatni wynik TK i niestety złe wiadomości, guz nieco większy jak w poprzednim badaniu, dodatkowo kolejny w miąższu trzonu trzustki o wymiarach 10x7mm, dodatkowo ognisko ok.8mm w wątrobie
Nie załączyłaś żadnego badania pola66. Czy w opisie jest mowa o charakterze tych nowych zmian? Czy to przerzuty czy zmiany zapalne?
pola66 napisał/a:
mama załamana, nawet jak będą jej proponować operację nie będzie się godzić,
Bardzo mi przykro, jak są takie wiadomości to oczywiście zawsze na początku jest szok. Faktem jest że w wypadku gdy rak się rozsiewa to szanse na operację maleją i byś może że opcji zabiegu po prostu nie będzie. Czy lekarz już widział te wyniki? Jak je ocenia?
pola66 napisał/a:
prosić o szybką i bezbolesną śmierć
O to zawsze prosimy, niezależnie od wieku i stanu zdrowia. Narazie poczekamy jednak co medycyna tu zaproponuje.
pola66 napisał/a:
czy brnąć w chemie wiedząc że i tak nie zatrzyma choroby, jak widać już nie zatrzyma
To narazie spekulacje, ale istnieje też chemia paliatywna która co prawda nie wyleczy ale może na jakiś czas właśnie zatrzymać chorobą a już napewno złagodzić jej skutki i poprawić komfort życia. Natomiast brnąć w leczenie radykalne, wyniszczające w sytuacji gdy nie ma szans na wyleczenie - tu faktycznie warto się zastanowić.
pola66 napisał/a:
Dostałyśmy rok nadziei .... ale właśnie nasza nadzieja umarła
Wygrałyście rok! Rok - nie tylko nadziei ale 365 dni ...razem. To bezcenne. A teraz trzeba patrzeć co dalej. Nawet trudny okres można przetrwać - sens w tym aby go przetrwać możliwie najlepiej jak się da.
pola66 napisał/a:
Boje się że jak za kilka dni dowiem się że moje wyniki będą złe nie znajdę na tyle siły żeby zebrać się do walki o samą siebie... :-(
Ta siła sama do ciebie przyjdzie. Nasza atawistyczna :mrgreen: wola walki jest większa niż sądzimy.
Trzymam kciuki. Serdeczne uściski.
  Temat: guz trzonu trzustki
Ola Olka

Odpowiedzi: 107
Wyświetleń: 42568

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-10-12, 08:37   Temat: guz trzonu trzustki
pola66 napisał/a:
idealnie by było gdybyśmy radioterapią doprowadzili do stanu operacyjnego

Myślę że chodzi o zmniejszenie guza do stanu w którym może podlegać operacji. Narazie reakcja organizmu na leczenie jest świetna - oby tak dalej.
Pozdrawiam serdecznie
  Temat: guz trzonu trzustki
Ola Olka

Odpowiedzi: 107
Wyświetleń: 42568

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-10-11, 09:32   Temat: guz trzonu trzustki
pola66 napisał/a:
mama zwyczajnie dostała porcję według schematu.. po co więc tworzą jakieś mity nadzwyczajnego wydarzenia ?

pola66 wyjątkowe jest to że w wieku twojej mamy przeprowadzono chemioterapię - sama piszesz że jest najstarszą pacjętką na wydziale - i to z sukcesem. Ciesz się! Mama czuje się dobrze i to jest najważniejsze.
Oby jak najdłużej!
Pozdrawiam serdecznie
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group